Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Limaj priti në takim drejtorin e Bankës Botërore në Kosovë, z. Jan Peter Olters

Limaj priti në takim drejtorin e Bankës Botërore në Kosovë, z. Jan Peter Olters

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj priti në takim drejtorin e Bankës Botërore në Kosovë, z. Jan Peter Olters. Në këtë takim mori pjesë edhe anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, z. Shyqiri Bytyqi. Sipas njoftimit për medie nga kjo parti, në këtë takim është diskutuar për projektin e Bankës Botërore për Sistemin Arsimor në Kosovë, të cilin z. Olters ia dorëzoi edhe z. Limaj, për ta parë ekspertët për arsim të NISMA për Kosovën, që më pastaj për të ofruar sugjerimet e tyre për këtë projekt mjaft të rëndësishëm për arsimin në Kosovë. Gjatë diskutimit për projektin u tha se është shumë i nevojshëm për përmirësimin e sistemit arsimor në Kosovë. Limaj tha se ekspertët të fushës me kohë do të ofrojnë sugjerimet e tyre rreth këtij projekti.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...