Komisionin për Legjislacion shqyrton Kodin Penal, ndërsa Komisioni i Arsimit shqyrton projekligjin për Inspektoratin e Arsimit

Zyra e Kuvendit të Kosovës njofton se sot në orën 10.00 pritet të vazhdojë seanca konstituive

Sot  pritet të vazhdojë seanca konstituive të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Seanca, e cila do të fillojë në orën 10.00  do të ketë vetëm një pikë të rendit të ditës, atë të zgjedhjes së Kryetarit të Kuvendit dhe e nënkryetarëve të Kuvendit.  Koalicioni PDK-AAK-NISMA ende nuk ka shprehur një qëndrim nëse do të jenë në seancën e nesërme, përderisa të gjitha partitë tjera politike kanë thënë se marrin pjesë në cilëndo seancë që thirret në mënyrë të rregullt.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj: Asociacioni qëndron prapa veprimeve të kryeministrit Albin Kurti, të cilat lidhen me tensionet në veri të vendit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Asociacioni qëndron prapa veprimeve …