driloni com
vipa
rkl vala loja shperblyese
melodia 10 vjet shtet
muqa 900
Fillimi / Institucionet / Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi priti në takim, ekipin e filmit fitues “Martesa” të regjisores Blerta Zeqiri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi priti në takim, ekipin e filmit fitues “Martesa” të regjisores Blerta Zeqiri

Ministri Gashi përgëzoi Zeqirin dhe ekipin e filmit “Martesa” për arritjet e tyre dhe suksesin e filmit, i cili ka triumfuar në festivalin prestigjioz PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival, me çmimin e kritikës ,,Fipresci Prize” si dhe me çmimin special për ansamblin e aktorëve në kategorinë ,,First Feature Competition” në Gala mbrëmjen e organizuar në Tallinn të Estonisë. Ai u shpreh se sukseset që po tregojnë artistët tanë jashtë kufijve të Kosovës, po ndihmojnë në krijimin e një imazhi të mirë për Kosovën, andaj këto rezultate janë motivi më i mirë për të vazhduar përkrahjen edhe më të madhe për punën dhe performancën e tyre. Ministri garantoi se Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të rris përkrahjen edhe më tutje në realizimin e projekteve të tyre.

Ndërkaq, regjisorja e filmit, Blerta Zeqiri, falënderoi ministrin për pritjen e tij dhe përkrahjen e Ministrisë si dhe tha se puna e tyre nuk do të ndalet me kaq por do të punohet edhe më shumë në prurjen e sukseseve tjera me qëllim të promovimit të vlerave filmike të vendit tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Me shumë aktivitete Juniku shënoj 10 vjetorin e Pavarësisë

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,Komuna Junikut organizoj disa aktivitete, duke filluar ...