KEK
Fillimi / Institucionet / 3 të shëruar dhe 5 të infektuar sot në Deçan

3 të shëruar dhe 5 të infektuar sot në Deçan

Nga Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës u informuam se sot, janë shëruar edhe tre qytetare të Deçanit, dhe pesë raste të reja pozitive me #COVID19. Një rast nga Deçani, një rast nga Drenoci, dy nga Lluka e Ulët dhe një rast nga Strellci i Epërm. Deri më sot në komunën e Deçanit janë të identifikuara 62 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 24 të shëruar plotësisht dhe 38 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaske

#PastroDuart

#MbajDistance

Kontrolloni gjithashtu

Në Deçan bëhet trajnimi i stafit teknik të shkollave, për përdorimin e pompave spërkatëse për dezinfektim të shkollave

Zyrtari nga Drejtoria Komunale e Arsimit në komunën e Deçanit Zeqë Malaj, në bashkëpunim më ...