MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / AAK dhe PSD pritet të nënshkruajnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

AAK dhe PSD pritet të nënshkruajnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate pritet të nënshkruajnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Njoftohet se nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet nga kryetarët e këtyre dy subjekteve, Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti, të hënën në ora 15.00. Sinjale për nënshkrimin e koalicionit parazgjedhor në mes këtyre dy subjekteve politike ka pasur edhe ditë më parë dhe se eksponent të të dyja partive politike kanë treguar se janë duke biseduar për bashkëpunim por se ende nuk kanë arritur t’i definojnë gjërat.

Kontrolloni gjithashtu

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po merren vesh për koalicion tash e ...