KEK
Fillimi / Lajmet / AAK-ja ka dorëzuar në Gjykatën Supreme ankesën në lidhje me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa
AAK-ja

AAK-ja ka dorëzuar në Gjykatën Supreme ankesën në lidhje me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dorëzuar në Gjykatën Supreme ankesën në lidhje me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për të moscertifikimin e kandidatëve për deputetë që kanë pasur probleme me ligjin. Kushtrim Xhemaili, nga Zyra për Informim e AAK-së, ka konfirmuar për “Radion Evropa e Lirë” se kjo parti e ka dërguar në Gjykatën Supreme ankesën lidhur me vendimin e PZAP-së në lidhje me moscertifikimin e kandidatëve. Megjithatë, ai nuk ka dhënë më shumë detaje lidhur me përmbajtjen e ankesës.

Kontrolloni gjithashtu

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

Kandidatët për deputetë nga subjektet e ndryshme politike kanë pasur të drejtën për ankesa në ...