KEK
Fillimi / Lajmet / AAK-ja kërkon përfshirjen SHBA-ve dhe udhëheqjes së lartë të BE-së në procesin e dialogut Kosovë – Serbi
AAK-ja kërkon përfshirjen SHBA-ve dhe udhëheqjes së lartë të BE-së në procesin e dialogut

AAK-ja kërkon përfshirjen SHBA-ve dhe udhëheqjes së lartë të BE-së në procesin e dialogut Kosovë – Serbi

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, javën që shkoi dha sinjale që mund të ketë prishje të koalicionit qeverisës, për shkak të mospajtimeve për dialogun me Serbinë. Lidhur me këtë gjë, deputeti i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Gazmend Syla, ka thënë që kjo parti nuk e përkrahë dialogun teknik i cili do të zgjaste pa afat. Sipas tij, nga AAK-së është duke u kërkuar përfshirja e amerikanëve dhe udhëheqësve të lartë politik të Evropës në këtë proces.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës bënë të ditur se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën

Kuvendi i Kosovës bënë të ditur se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën. Vazhdimi i ...