Limak Kosovo
Fillimi / Institucionet / ABDIXHIKU DHE ABBOTT FLASIN PËR CORONAVIRUSIN

ABDIXHIKU DHE ABBOTT FLASIN PËR CORONAVIRUSIN

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, të enjten priti në takim Ambasadorin Britanik në Kosovë, Nicholas Abbott. Temë kryesore e këtij takimi ishte përballja me përhapjen e COVID-19 si në Kosovë ashtu edhe në Mbretërinë e Bashkuar, masat që kanë marrë të dyja shtetet për mbrojtjen e qytetarëve nga ky virus. Ambasadori Britanik, përgëzoi ministrin Abdixhiku për angazhimin në menaxhimin e situatës me aranzhimin e kthimit të kosovarëve nga vendet e tjera dhe izolimin e tyre për 2 javë, në mënyrë të organizuar.

Kontrolloni gjithashtu

Juniku organizon Diskutim Publik për Planin Zhvillimor Komunal 2019-2029

Komuna e Junikut fton qytetarët e Komunës së Junikut, Bashkësitë Fetare, OJQ-të, Grupet e Interesit ...