MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Abelard Tahiri ka theksuar se PKD-ja është fituese e këtyre zgjedhjeve, pavarësisht rezultateve hipotetike të exit polleve
Abelard Tahiri ka theksuar se PKD-ja është fituese e këtyre zgjedhjeve, pavarësish rezultateve hipotetike të exit polleve

Abelard Tahiri ka theksuar se PKD-ja është fituese e këtyre zgjedhjeve, pavarësisht rezultateve hipotetike të exit polleve

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka theksuar se kjo parti është  fituese e  këtyre zgjedhjeve, pavarësish rezultateve hipotetike të të ashtuquajturave eksit polle. I përgëzojmë institucionet e vendit për punën dhe përkushtimin e treguar gjatë këtij procesi. Ju falënderoj edhe njëherë të gjithë komisionerëve dhe vëzhguesve, duke ju kërkuar që të qëndrojnë në qendrat e votimit. PDK do të jetë parti e parë në shumicën e komunave, por presim një fitore më të vogël se zakonisht. Për fat të keq asnjë exit poll nuk ka qenë i saktë në asnjë palë zgjedhje”, ka shtuar Tahiri.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët ...