KEK
Fillimi / Lajmet / Jo zyrtarisht dhe duke u bazuar në të ashtuquajturat exit polle, fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje
Vetëvendosje: Për vazhdimin e dialogut qeveria Hoti e hoqi reciprocitetin ndaj Serbisë por hoqi dorë edhe nga shëndetësia

Jo zyrtarisht dhe duke u bazuar në të ashtuquajturat exit polle, fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje

Jo zyrtarisht dhe duke u bazuar në të ashtuquajturat eksit polle të  RTK dhe të Institutit të Prishtinës për Studime të Opinionit Publik, PIPOS, del se fitues i zgjedhjeve të 6 tetorit do të  jetë Lëvizja Vetëvendosje me 28.1 për qind të votave, e ndjekur nga LDK me 27.9 për qind dhe PDK me 25.8 për qind. Të ashtuquajturat  Exit Polle janë rezultatet jozyrtare dhe që realizohen në bazë të anketave. Në bazë të ligjit institucioni që ka të drejtë të publikojë rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë është vetëm Komisioni Qendror Zgjedhor.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...