AKV “Kemajl Azizi” nga Vitia shkëlqen në Turqi me performancën e saj

AKV ” Kemajl Azizi” nga Vitia, po qëndron për vizitë në shtetin Turk. Sipas Arsim Abazit, drejtor i këtij ansambli ata po marrin pjesë në disa koncerte dhe festivale të rëndësishme në Denizli dhe  Pamukale të Turqisë. Ai theksoj se, ky ansambël ka marrë edhe disa ftesa të tjera që të performojë në koncerte dhe festivale si në Itali, Bullgari, Austri dhe të tjera. Abazi falënderoi anëtarët dhe të gjithë ata që po e përkrahin këtë ansambël në rrugëtimin e tyre, duke theksuar se ata po bëjnë çmos, që të përfaqësojnë sa më mirë vendin në shtetet e huaja.

May be an image of 4 people, people standing and outdoors

Kontrolloni gjithashtu

U PËRURUA NDRIÇIMI PUBLIK NË BRESTOC DHE HOÇË TË VOGËL

Brestoci dhe Hoça e Vogël e komunës së Rahovecit u ndriçuan mbrëmë, në gjatësi 3.4 …