Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
akp deri me 5 maj
MIT
valamobile
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti, ka kërkuar nga kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi që të mos bëjë pazare me territorin e vendit
Albin Kurti

Albin Kurti, ka kërkuar nga kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi që të mos bëjë pazare me territorin e vendit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar nga kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi që të mos bëjë pazare me territorin e vendit, duke paralajmëruar edhe protesta e demonstrata kundër tij. Kurti po ashtu është zotuar se nuk Vetëvendosja nuk e  pranon asnjë marrëveshje që nënshkruhet ndërmjet kryetarit  të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Vuçiq. Kryetari, Thaçi nuk ka legjitimitet as autorizim nga Kuvendi që ta përfaqësojë Kosovën në bisedimet me Serbinë ka saktësuar Albin Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...