KEK
Fillimi / Lajmet / Aleanca Kosova e Re nuk do të bëjë asnjëherë koalicion me PDK-në, lajmet nëpër media janë shpifje
Aleanca Kosova e Re

Aleanca Kosova e Re nuk do të bëjë asnjëherë koalicion me PDK-në, lajmet nëpër media janë shpifje

Aleanca Kosova e Re, përgënjeshtron edhe njëherë shpifjet nga disa mediume të caktuara lidhur me Aleancën Kosova e Re dhe kryetarin  e saj, Behxhet Pacolli dhe qaron opinionin publik se do te garojë e vetme në zgjedhjet qendrore e komunale dhe asnjëherë nuk do tē bëjë pazare politike në dem të qytetarëve të Kosovës. Kjo parti nuk ka zhvilluar dhe nuk do të zhvillojë asnjëherë diskutime për koalicione parazgjedhore. Çdo tendencë për prezantim ndryshe të realitetit  është shpifje dhe manipulim. Aleanca Kosova e Re, vlerëson se  lajmet e publikuara ditëve të fundit  vijnë  si rezultat i zhvillimeve të fundit politike të partisë, ku dukshëm shihet intensiteti i rritjes së interesimit qytetarë për t’ju bashkuar Aleancës Kosova e Re. Kryetari, Pacolli, disa herë e ka bërë të qartë publikisht se ka vija të kuqe bashkëpunimi me të gjitha subjektet politike, për çfarë do lloj koalicioni parazgjedhor e sidomos me partitë parlamentare të këtij mandati. AKR iu bën thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të bëhen pjesë e ndryshimit të madh në këtë vend. Për zhvillim ekonomik dhe pa dhunë.

Kontrolloni gjithashtu

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka takuar farmacistët

Gjatë ditës së sotme, kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka ...