akp deri me 23 janar
mbpzhr 2018
valamobile
Fillimi / Lajmet / Aleksander Vulin thotë se Ushtria e Kosovës përbën një rrezik për sigurinë në rajon
Vulin reagon pasi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott thotë se Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

Aleksander Vulin thotë se Ushtria e Kosovës përbën një rrezik për sigurinë në rajon

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandër Vulin, ka thënë se Ushtria e Kosovës përbën një rrezik për sigurinë në rajon, dhe i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të reagojë. “Ne i bëjmë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të sigurojnë respektimin e Rezolutës 1244 dhe të mos lejojnë formimin e Forcave të Armatosura, të cilat do t’i rrezikonin sigurinë dhe stabilitetin e Kosovës, mirëpo edhe të regjionit”, ka thënë Vulin. Ai tutje, thotë se qëllimi i vetëm i formimit të ushtrisë është konflikti me Serbinë, dhe siç është shprehur ai, “ne nuk do të lejojmë krijimin e formacioneve që Haradinaj e Veseli të arrijnë deri në Nish”.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti thotë se koalicioni PAN i ka kërkuar votat e arsimtarëve duke iu garantuar 30 për qind rritje pagash

Avdullah Hoti thotë se koalicioni PAN i ka kërkuar votat e arsimtarëve duke iu garantuar atyre 30% rritje pagash

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ua ka kujtuar kryeministrit Haradinaj dhe kryekuvendarit ...