kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Arrestohet edhe deputeti, Faton Topalli

Arrestohet edhe deputeti, Faton Topalli

Edhe
deputeti tjetër i Vetëvendosjes, Faton Topalli është arrestuar para pak
minutash. Burime të medieve mësojnë se ai është arrestuar brenda Kuvendit të
Kosovës, ku sigurimi nuk e ka lejuar të dalë jashtë ndërtesës. Ndalimin e ka
konfirmuar edhe vetë deputeti, Faton Topalli, përmes një njoftimi në Facebook. “Para
gjysmë ore hyra në Kuvend për t’i kryer detyrat që më takojnë si deputet. Tani
policia nuk më lë të dal nga Kuvendi. Nuk më thanë asnjë arsye pse nuk mund të
dal. Momentalisht jam i arrestuar brenda Kuvendit. Kryemimistri Mustafa po
feston një vjetorin e pushtetit të tij përmes arrestimit të deputetëve të
opozitës. Po në rrugën tonë për Republikën e Kosovës nuk mund të na ndal
askush”, ka shkruar Topalli në profilin e tij në Facebook.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...