KEK
Fillimi / Lajmet / Autoritetet shëndetësore raportojnë për 153 raste të reja me virusin korona dhe 327 pacientë të shëruar
Autoritetet shëndetësore raportojnë për 153 raste të reja me virusin korona dhe 327 pacientë të shëruar

Autoritetet shëndetësore raportojnë për 153 raste të reja me virusin korona dhe 327 pacientë të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.784 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 153 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv nga komuna e Mitrovicës. Numri total i rasteve pozitive është 106.345 raste nga 552.070 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.203 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 327 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 97.384 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.758.

Kontrolloni gjithashtu

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se është gabim i rëndë të ...