KEK
Fillimi / Lajmet / Zoran Milanoviq – Vuçiqit: Kosova është e njohur nga shumica e vendeve të BE-së, dhe kjo është çështje e kryer
Zoran Milanoviq - Vuçiq: Kosova është e njohur nga shumica e vendeve të BE-së, dhe kjo është çështje e kryer

Zoran Milanoviq – Vuçiqit: Kosova është e njohur nga shumica e vendeve të BE-së, dhe kjo është çështje e kryer

Kryetari i Kroacisë, Zoran Milanoviq i është kundërpërgjigjur ashpër homologut të tij serb, Aleksander Vuçiq në lidhje me deklaratat e këtij të fundit për shtimin e trupave kroate në Kosovë në kuadër  të KFOR-it. Para mediave, Milanoviq tha sot se kjo çështje as që i ka interesuar dhe nuk e ka shqetësuar Vuçiqin, pasi që po të ishte ashtu, ai do të fliste. Ai ka vazhduar të jetë edhe më i ashpër me kryetarin serb duke thënë se Kosova është e njohur nga shumica e vendeve të BE-së, dhe se kjo është çështje e kryer. Madje ka shtuar se Vuçiq është kryetari i një shteti jo të suksesshëm dhe se ai nuk e di çfarë të bëj me të.

Kontrolloni gjithashtu

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se është gabim i rëndë të ...