MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
akp deri me 5 maj
valamobile
kek
Fillimi / Institucionet / Batalioni Atlantiku viziton Junikun

Batalioni Atlantiku viziton Junikun

Kryetari i Komunës së Junikut Agron Kuçi me stafin e tij dhe qytetarët e Junikut pritën në vizitë Batalionin Atlantiku. Anëtarët e Batalionit shqiptaro-amerikan “Atlantiku” vizituan vendlindjen e komandantit të tyre Gani Shehu dhe bashkëluftëtarit Ukë Lushi, me homazhe pranë lapidarit të Heroit Edmond Hoxha, u nderua vepra e tij, e dëshmorëve dhe martirëve të luftës së fundit duke u vlerësuar lartë edhe kontributi i Junikut si vatër në shërbim të mobilizimit dhe përgatitjeve të luftës së fundit për liri.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Rahovecit vazhdon aktivitetet për shënimin e 22 Prillit Ditës Ndërkombëtare të Tokës

Në prani të kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Latifit, nënkryetarit Fatmir Iska, drejtor të ...