MIT
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
valamobile
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Besa Gaxherri: Nuk do të hyjmë në Kuvend derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme për mbrojtjen e territorit të vendit
Besa Gaxherri: Thaçi ka hyrë në pazare shumë të rrezikshme me Serbinë, me Rusinë dhe me Mogherinin në BE

Besa Gaxherri: Nuk do të hyjmë në Kuvend derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme për mbrojtjen e territorit të vendit

Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon të mbajë qëndrimin që ka marrë dje, për të mos marrë pjesë në seancat e rregullta të Kuvendit të Kosovës, deri sa të mbahet seanca e jashtëzakonshme e kërkuar nga opozita. Deputetja e kësaj partie Besa Gaxheri ka thënë se LDK dje ka dhënë qëndrimin bashkë edhe me Lëvizjen Vetëvendosje. Ajo beson se këtij qëndrimi sot do t’i bashkohet edhe opozita. “Ne nuk do të hyjmë në Kuvend derisa të mbahet seanca e jashtëzakonshme për mbrojtjen e territorit të Republikës së Kosovës”, tha Gaxherri. Kuvendi dje u detyrua të ndërpresë seancën për shkak të mungesës së kuorumit për të marrë vendime të ligjshme.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...