kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Bilall Sherifi: LDK-ja bëri çdo gjë për t’i imponuar Kosovës, Hashim Thaçin për kryetar
Sherifi: Rezoluta për gjenocidin serb nuk është hapi i fundit, por hapi i parë për krimet që kanë ndodhur në Kosovë

Bilall Sherifi: LDK-ja bëri çdo gjë për t’i imponuar Kosovës, Hashim Thaçin për kryetar

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka shkruar se sikur Hoti të mos kishte shtruar çështjen e “përgjegjësisë para qytetarëve” as që do t’i ishte përgjigjur atij sepse për shqetësimet që ngre në postimin e tij thotë se janë duke debatuar qe disa seanca të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. “Zoti Hoti mendon se qytetarët e Kosovës kanë kujtesën e shkurtër dhe kanë harruar se në kohën kur Nisma për Kosovën hoqi dorë nga të gjitha funksionet udhëheqëse në koalicionin pas zgjedhor të VLAN-it vetëm e vetëm që t’i ndalej Hashim Thaçit mundësia që të vazhdojë rrënimin e shtetësisë së Kosovës, LDK-ja prishi VLAN-in vetëm për postet qeveritare që u ofroi PDK-ja e Hashim Thaçit. Para se të përpiqet t’u veshë përgjegjësinë të tjerëve për pushtetin që ka marrë Hashim Thaçi, zoti Hoti duhet të jetë i vetëdijshëm se populli i Kosovës nuk do ta harrojë kurrë se LDK-ja bëri çdo gjë që kishte në duart e veta për t’i imponuar Kosovës Hashim Thaçin për president”, ka shkruar Sherifi.

Kontrolloni gjithashtu

Më 3 gusht 2018 zgjidhet kryetari dhe Këshilli i Përgjithshëm dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Më 3 gusht 2019 zgjidhet kryetari dhe Këshilli i Përgjithshëm dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Sot është mbajtur një takim me kryetarët e degëve të LDK-së, njoftoi Zyra për Informim ...