MIT KS
Fillimi / Lajmet / Blerta Deliu: Situata e krijuar nga pandemia kërkon  reagim të shpejt e efikas e jo zgjedhje të parakohshme
Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu: Situata e krijuar nga pandemia kërkon  reagim të shpejt e efikas e jo zgjedhje të parakohshme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu ka reaguar ndaj disa zërave që kërkojnë zgjedhje të reja për t’u përballur me situatën e krijuar nga pandemia. Ajo ka shkruar se fatkeqësisht Kosova radhitet në vendin e tretë me numrin e rasteve të infektuar nga coronavirusi. Nëse kjo shifër nuk na alarmon për t’i respektuar udhëzimet nga profesionistët shëndetësor dhe institucionet përkatëse, pasojat do të jenë të pariparueshme dhe të dhimbshme për një kohë të gjatë. Të kërkosh zgjedhje në këtë trend të përhapjes së infeksionit me virusin corona, është t’i bashkohesh ftesave për injorim të rekomandimeve profesionale dhe t’i takosh grupeve që për një kalkulim të ulët përfitues bëjnë ballë të shkelin mbi çdo gjë, ka shkruar deputetja nga radhët e PDK0s-, Blerta Deliu.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...