MIT KS
Fillimi / Lajmet / QKUK: Në klinikat e QKUK-së, ka të shtrirë 190 pacientë kurse në 7 spitalet e përgjithshme 111 pacientë
Ndërtimi i spitalit kirurgjik-pediatrik në Prishtinë nuk pritet të përfundojë deri në vitin 2020

QKUK: Në klinikat e QKUK-së, ka të shtrirë 190 pacientë kurse në 7 spitalet e përgjithshme 111 pacientë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton se në këtë qendër klinike janë të hospitalizuar 190 pacient të infektuar me virusin korona, 123 prej të cilëve me oksigjeno terapi ndërsa 29 janë në gjendje të rëndë dhe nën përkujdesje të vazhdueshme intensive. Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton gjithashtu se janë edhe 111 pacient të tjerë të infektuar me virusin korona të cilët janë të shtrirë nëpër spitale tjera të përgjithshme rajonale të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...