Fillimi / Lajmet / Charles Michel: Vuçiq e Kurti duhet të tërheqin barrikadat dhe policinë dhe të vazhdojnë negociatat

Charles Michel: Vuçiq e Kurti duhet të tërheqin barrikadat dhe policinë dhe të vazhdojnë negociatat

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka thënë se drejtuesit e Kosovës dhe të Serbisë duhet të ndërmarrin hapa për shtensionimin e gjendjen në veriun e Kosovës. Ai ka shkruar se po mban kontakte të ngushta me kreun e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell lidhur me situatën në veri të Kosovës. “Është koha si për Serbinë ashtu edhe për Kosovën, Aleksandar Vuçiq dhe Albin Kurti, që të tërhiqen dhe të shtensionojnë situatën, duke përfshirë tërheqjen e Njësisë Speciale të Policisë dhe barrikadat dhe të vazhdojnë negociatat mbi propozimin e Përfaqësuesit Special të BE-së Mirosllav Lajçak”, ka shkruar presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...