MIT KS
Fillimi / Lajmet / Daut Haradinaj: Për patriotizëm personal shkollë ju mbajë të gjithëve dhe këtë vend me gjak e mbrojë sa herë të ka nevojë
Daut Haradinaj: Për patriotizëm personal shkollë ju mbajë të gjithëve dhe këtë vend me gjak e mbrojë sa herë të ka nevojë

Daut Haradinaj: Për patriotizëm personal shkollë ju mbajë të gjithëve dhe këtë vend me gjak e mbrojë sa herë të ka nevojë

Në Kuvendin e Kosovës ka pasur përplasje të ashpra mes shefit të Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj dhe deputetes së Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lilës. Gjithçka nisi me një deklarim të Kusari-Lilës që më pas shkaktoi reagimin e ashpër të Haradinajt, i cili tha se për patriotizëm mund t’i mbajë shkollë secilit individ, shkruan lajmi.net. “E kuptoj pak tensionin se nuk e kanë gjendjen e lehtë. Kam menduar që para se me fol ia përcjellin qëndrimet kryeministrit. Për patriotizëm personal shkollë ju mbajë të gjithëve, secilit një nga një, unë nuk ju vallëzoj Gadafave. Unë jam i këtij vendi, me gjak e mbrojë dhe e mbrojë sa herë që ka nevojë e jo me deklarata fallco. Edhe Thaçi e Kurti le ta dinë që asgjë nuk i kam dhënë çka jam i gatshëm me i dhënë këtij vendi. Kryeministër mos më fyej, se jam më i përgatitur se ti”, ka deklaruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

PDK

PDK: Nga dështimet e Qeverisë Kurti me pandeminë, mbi 1 miliard euro humbjet në ekonomi dhe mijëra vende pune më pak

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë përgjegjës Qeverinë Kurti në ikje për keqmenaxhim të situatës ...