KEK
Fillimi / Lajmet / David Sassoli: Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën e reformave, të cilat do të çojnë drejt një të ardhme evropiane
David Sasoli: Kosova mbetet në rrugën e reformave, të cilat do të çojnë drejt një të ardhme më prosperuese

David Sassoli: Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën e reformave, të cilat do të çojnë drejt një të ardhme evropiane

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka folur pas takimit që ka pasur dje me Vjosa Osmanin. Sassoli me anë të një postimi në Twitter ka thënë se është i lumtur që Kosova mbetet në rrugën e ndryshimeve, të cilat sipas tij sigurojnë një të ardhme më prosperuese. Luftimi i krimit dhe korrupsionit sipas Sassolit do të afrojë Kosovën drejt BE-së. “Faleminderit Vjosa Osmani për shkëmbimin interesant! I lumtur të shoh që Kosova mbetet në rrugën e reformave, të cilat do të çojnë drejt një të ardhme më prosperuese. Luftimi i krimit dhe korrupsionit do t’iu afrojë me BE-në  dhe do të përmirësojë jetën e qytetarëve. BE është këtu që t’iu mbështes”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor ...