Driton Çaushi

Driton Çaushi: Sulmet kundër Presidencës janë të papranueshme dhe të dënueshme

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka shkruar se sulmet kundër Zyrës së Presidentes janë të papranueshme dhe të dënueshme, ndërsa ka ftuar organet përkatëse që të veprojnë, edhe pse pushtetit i intereson që Policinë ta përdorë vetëm që të shtypë protestat. Ministria e Brendshme dhe Policia duhet të vepronin pikërisht në raste të tilla, por pushtetit po i intereson ta përdorë Policinë vetëm që të shtypë protestat e të arrestojë opozitën. Ne sërish iu bëjmë thirrje të gjithë të pakënaqurve që në vend se të ndërmarrin veprime të tilla, të bashkohen me ne në protesta e demonstrata deri në largimin e kësaj qeverie antikushtetuese. Qeveria e Kosovës duhet të largohet sa më parë, ashtu që t’iu kthehet legjitimiteti institucioneve dhe të kthehet normaliteti në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …