KEK
Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Kemi diskutuar për mos marrjen e vendimit të merituar nga BE-ja, por kjo nuk ndryshon asgjë në qeverisjen sonë
Edi Rama

Edi Rama: Kemi diskutuar për mos marrjen e vendimit të merituar nga BE-ja, por kjo nuk ndryshon asgjë në qeverisjen sonë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha  se mos hapja e negociatave nuk ndryshon asgjë në trajektoren e vendit dhe të qeverisjes. “Kemi diskutuar edhe për mos marrjen e vendimit të merituar për Shqipërinë dhe natyrisht që kemi rënë dakord që kjo nuk ndryshon asgjë në trajektorën e vendit dhe qeverisjes sonë. Në aspektin praktik jemi të qartë se duhet të vazhdojmë çdo ditë punën, edhe nëse do të kishim marrë një ‘PO’, detyrat janë po ato që janë edhe pa atë ‘PO’, pra të ecim përpara me reformën zgjedhore dhe brenda vitit të ngjisim shkallën e parë duke miratuar në Parlament rekomandimet e OSBE”, tha Rama. I pyetur mbi kërkesën e Lulzim Bashës për zgjedhje të parakohshme, Rama tha se këtu nuk ka asgjë të re, ata kanë punuar shumë fortë dhe nuk kanë lënë gur pa luajtur për të dështuar procesin. Nuk ia kanë dalë sepse ne kemi arritur të kalojmë pengesen e ngritur në 6 muajt e parë të vitit, duke marrë mbështetjen e Gjermanisë. Sa i përket reformës zgjedhore, Rama theksoi se do të realizohet me këdo që kërkon të bashkëpunojë.(TCH)

Kontrolloni gjithashtu

97 pacinentë janë shëruar në 24 orët e fundit ndërsa 85 të tjerë janë konfirmuar me virusin korona

Ka arritur në 33 milion numri i të infektuarve me virusin korona

“Worldometers.info raporton se numri i personave të infektuar me virusin Covid-19, ka arritur në 33 ...