Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Elisa Spiropali: Ilir Meta po vepron si kryetar i Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit por jo i Republikës së Shqipërisë
Ilir Meta - Lulzim Basha

Elisa Spiropali: Ilir Meta po vepron si kryetar i Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit por jo i Republikës së Shqipërisë

Ministrja e Shtetit të Shqipërisë për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, reagoi sot lidhur me deklaratën e Presidentit Ilir Meta, duke theksuar se ai e ka humbur të drejtën e qëndrimit në zyrën e Presidentit. “Zoti Meta, jemi dakord me ju “Shqipëria është Republikë. Presidenti i takon Republikës dhe Republika u takon qytetarëve!”. Pikërisht për sa jemi dakord këtu, ju e keni humbur të drejtën të qëndroni në zyrën e Presidentit”. Ajo ironizoi duke sakrtësuar se kryetari duhet të jetë i  Republikës,  jo Lulit dhe i Monikës”.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...