KEK
Fillimi / Lajmet / Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nëntë veta si pasojë e virusit korona, ndërsa janë paraqitur 704 raste të reja
IKSHPK

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nëntë veta si pasojë e virusit korona, ndërsa janë paraqitur 704 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se  gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nëntë veta si pasojë e infeksionit me virusin korona dhe janë paraqitur 704 raste të reja. “Numri total i rasteve pozitive është 36 mijë e  253 nga 135 mijë  969 persona të dyshimtë në virusin korona. Deri tanë janë shënuar dhe 948 raste të vdekjeve, shumica dërrmuese e të cilëve me sëmundje të tjera të rënda, dhe përgjithësisht të moshuar.  Sot janë testuar gjithsej 1 mijë e  651 mostra  prej të cilëve rezultojnë 704 raste pozitive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 391 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot ka arritur në 22 mijë e 137, ndërsa numri i rasteve aktive është 13 mijë e  168 të infektuar me virusin korona.

Kontrolloni gjithashtu

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, ish eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha në një ...