KEK
Fillimi / Lajmet / Deputetja, Mimi Kodheli emërohet në postin e zëvendës-presidentes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s
Deputetja, Mimi Kodheli emërohet në postin e zëvendës-presidentes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Deputetja, Mimi Kodheli emërohet në postin e zëvendës-presidentes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Në seancën e sotme plenare, u zgjodh me unanimet të plotë deputetja Mimi Kodheli në postin e zëvendëspresidentes së Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut. Me këtë rast,  Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka uruar deputeten shqiptare për pozitën e zëvendëspresidentes së NATO-s, Mimi Kodheli. Përmes një postimi Hoxhaj uron zonjën Kodhelin për pozitën, duke potencuar se ndjehet krenar që për herë të parë një shqiptare merr një pozitë të tillë në Asamblenë Parlamentar të NATO-s.

Kontrolloni gjithashtu

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, ish eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha në një ...