KEK
Fillimi / Lajmet / Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa u konstatuan 644 raste pozitive
Shqiperi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa u konstatuan 644 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa u konstatuan 644 raste pozitive. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve  të shmangin  lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar përhapjen e pandemisë. Të gjithë qytetarët duhet të respektojnë me përpikmëri rregullat, duke mos e ulur asnjë moment vigjilencën për ruajtjen e distancimit fizik, mbajtjen e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë dhe kujdesin për higjenën. Ju bëjmë thirrje qytetarëve të shmangin deryrimisht çdo lloj grumbullimi mbi 10 persona.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Normaliteti në Kosovë do të kthehet në muajt e parë të pranverës me vaksinimin e plotë

Avdullah Hoti: Normaliteti në Kosovë do të kthehet në muajt e parë të pranverës me vaksinimin e plotë

Kandidati për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka përmbyllur vitin ...