kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Gjatë qëndrimit në Serbi, diplomati i BE-së, David McAllister do të bisedoj edhe për Kosovën

Gjatë qëndrimit në Serbi, diplomati i BE-së, David McAllister do të bisedoj edhe për Kosovën

Diplomati i Bashkimit Evropian, David McAllister pritet qëndroj në Serbi dhe të takohet me kryetarin e saj, Aleksander Vuçiq. Njoftohet se përveç tjerash një nga temat qendrore të bisedimeve do të jenë edhe ato që kanë të bëjnë me Kosovën. Euro diplomati, David McAllister është diplomat gjerman nga partia e Angela Merkel, i cili nga shkurti i vitit 2017 është zgjedhur Shef për Politikë të Jashtme të Parlamentit Europian. Ai u rizgjodh përsëri në të njëjtin post, në zgjedhjet që u mbajtjen gjatë muajit maj. McAllister edhe më herët ka deklaruar se për Bashkimin Evropian, është shumë gjë e rëndësishme që Prishtina dhe Beogradi t’i kthehen tryezës së negociatave në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po merren vesh për koalicion tash e ...