KEK
Fillimi / Lajmet / Gjykata Speciale në Hagë sot do të mbajë seancën e radhës në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt
Më 1 dhe 2 shtator mbahet seanca e radhës ndaj krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Gjykata Speciale në Hagë sot do të mbajë seancën e radhës në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Gjykata Speciale, në Hagë,  sot në orën 15:00, do të mbajnë seancën e radhës në rastin e pretenduar penal kundër  Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj, dy drejtuesit e OVL së UÇK-së, të cilët  janë në paraburgim që nga viti i kaluar. Më 25 shtator, të viti të kaluar Hysni  Gucati dhe Nasim Haradinaj u arrestuan si të dyshuar nga Zyra e Prokurorit me mbështetjen e EULEX-it dhe u transferuan në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë. Paraqitja e parë e Nasim Haradinaj si i dyshuar u mbajt më 29 shtator ndërsa paraqitja e parë e Hysni Gucati si i dyshuar,  u mbajt më 1 tetor

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...