Fillimi / Institucionet / Haliti: Bashkëndjejmë dhimbje me familjarët e viktimave të aksidentit në Kroaci

Haliti: Bashkëndjejmë dhimbje me familjarët e viktimave të aksidentit në Kroaci

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka shprehur ngushëllime me rastin e aksidentit tragjikë të bashkatdhetarëve tanë në Kroaci, ai ndër të tjera ka thënë:

Me pikëllim të thellë, morëm lajmin për aksidentin e ndodhur në orët e hershme të së dielës, në një nga autostradat e Kroacisë, ku edhe është konfirmuar vdekja e 10 kosovarëve, që po udhëtonin nga Frankfurti për në Prishtinë. Bashkëndjejmë dhimbje me familjarët e të vdekurve nga ky aksident dhe u shprehim ngushëllimet më të sinqerta në emër të Institucioneve komunale dhe qytetarëve të komunës së Vitisë! Po ashtu, lutemi për shërim e të lënduarve nga ky aksident!

Kryetari i komunës së Vitisë

Sokol Haliti

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Latifi, takohet me punonjësit e administratës, diskutojnë për respektimin e orarit të punës dhe lehtësimin e shërbimeve për qytetarë

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari i Komunës, Smajl Latifi ka ...