Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit
Haradinaj: Pikërisht më 20 qershor 1999 u përmbyll largimi përgjithmonë i forcave policore e ushtarake serbe nga Kosova

Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi sipas tij duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit. Ai pas takimit me ministrinë italian të Mbrojtjes, në një konferencë për medie është shprehur sërish optimist për liberalizim të vizave. Ndërsa për minishengenin ballkanik, Haradinaj ka thënë se është vetëm zgjerim i influencës së Rusisë dhe Kinës në Ballkan.

Kontrolloni gjithashtu

Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, por ne do të mundohemi të fitojmë sa më shumë e të humbim sa më pak

Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, por ne do të mundohemi të fitojmë sa më shumë e të humbim sa më pak

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar se vendi i tij do të përballet me ...