KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Policia e Kosovës dhe FSK të mobilizohen për t’i dalë në ndihmë shtetit dhe qytetarëve të Shqipërisë
Haradinaj: Policia e Kosovës dhe FSK të mobilizohen për t’i dalë në ndihmë shtetit dhe qytetarëve të Shqipërisë

Haradinaj: Policia e Kosovës dhe FSK të mobilizohen për t’i dalë në ndihmë shtetit dhe qytetarëve të Shqipërisë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Shqipërisë, Ilir Meta, të cilit ka shprehur solidaritetin e Kosovës për të ofruar tërë ndihmën e nevojshme për të përballuar situatën e rëndë në Shqipëri. Haradinaj thotë se ka kërkuar nga komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, drejtori i Policisë Rashit Qalaj, që të mobilizojnë të gjitha njësitet emergjente për t’i dalë në ndihmë shtetit dhe qytetarëve të Shqipërisë me të gjitha kapacitetet e nevojshme.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu: Stabiliteti i karriges për Hotin është i rëndësishëm por koalicioni qeverisës nuk është stabil sepse nuk i ka 61 vota

Haxhiu: Stabiliteti i karriges për Hotin është i rëndësishëm por koalicioni qeverisës nuk është stabil sepse nuk i ka 61 vota

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Avdullah Hoti, se ...