MIT KS
Fillimi / Lajmet / Haradinaj-Stublla: Serbia po i shkel ligjet ndërkombëtare, duke e mbajtur në burg, Nezir Mehmetajn
Ministrja, Meliza Haradinaj-Stublla ftohet për raportim në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Haradinaj-Stublla: Serbia po i shkel ligjet ndërkombëtare, duke e mbajtur në burg, Nezir Mehmetajn

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka reaguar lidhur me rastin e Nezir Mehmetaj, kosovari i cili po vazhdon të mbahet në burgjet e Serbisë. Ajo ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të Mehmetajt, i cili po mbahet ilegalisht qe 6 muaj nga autoritetet serbe. “Kosova kërkon lirimin e menjëhershëm të qytetarit tonë Nezir Mehmetaj, cili po mbahet ilegalisht qe 6 muaj nga autorietet serbe. Serbia po i shkel ligjet ndërkombëtare duke arrestuar qytetarët e Republikës së Kosovës pa asnjë bazë përpos asaj etnike. Përpjekjet e Serbisë për të demonizuar Kosovën dhe qytetarët e saj, po i minojnë përpjekjet për të arritur një marrëveshje, dhe kjo nuk i shërben as dialogut dhe as paqes e stabilitetit në rajon”, ka shkruar ministrja Haradinaj-Stublla.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...