Airport Adem Jashari
valamobile
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj takon këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker
Haradinaj takon këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker

Haradinaj takon këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker

Kryeministri Haradinaj ka pritur në takim këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker. Në këtë takim nuk dihet ende se çka po diskutohet. Pas Kosovës, dy këshilltaret e Merkelit do të shkojnë në Beograd ku do të takohen me krerët e shtetit serbë. Kujtojmë se javë më parë në Kosovë për vizitë ishin edhe një ekip nga Amerika. Në këtë takim mediat janë lejuar te marrin vetëm pamje, ndërsa takimi po mbahet më dyer të mbyllura. Pas takimit nuk do të ketë konferencë për media. Diskutimet pritet të sqarohen përmes një komunikate për media.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...