akp deri me 1 prill
valamobile
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Taksa i ka shkaktuar disa çrregullime, por ne nuk kemi qenë të pavetëdijshëm kur e kemi vendosur atë
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka takuar sot komisionin qeveritar për hartimin e projektligjit për Qeverinë

Haradinaj: Taksa i ka shkaktuar disa çrregullime, por ne nuk kemi qenë të pavetëdijshëm kur e kemi vendosur atë

Kryeministri Haradinaj në një takim me bordin e Odës Ekonomike Amerikane ka folur rreth taksës 100% të vendosur nga Qeveria për shtetin serb. Ai tha se kjo taksë ka pasur disa çrregullime, derisa edhe potencoi se taksa nuk është bërë për shkak të prodhuesve vendës, por për shkak të disa cenimeve të rrezikshme nga shteti serb. “Taksa i ka shkaktuar disa çrregullime për disa prej bizneseve të vendit, por ju kemi thënë që taksa nuk është bë për shkak të prodhuesve vendorë, por pasi jemi ndier të rrezikuar për shkak të proceseve të rrezikshme nga shteti serb. Nuk kemi qenë të pavetëdijshëm për vendosjen e taksës”, ka thënë Haradinaj. Ai pati edhe një lutje për prodhuesit vendor duke kërkuar nga ata që mos ta rëndojnë xhepin e konsumatorit. “Kemi një lutje është një situatë e ndjeshme që t’i kursejmë qytetarët me çmime dhe mos të ia kalojmë atyre barrën menjëherë”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Sot më 26 mars 2019 në Therandë shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha

Sot më 26 mars 2019 në Therandë shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha

Mëngjesi i 26-të marsit, e gjeti familjen Berisha në Therandë, të rrethuar nga forcat serbe. ...