Ish-ambasadorja, Vlora Çitaku, me dhembje ka pranuar lajmin për vdekjen e mikut të Kosovës, senatorit, Bob Dole

Ish-ambasadorja, Vlora Çitaku, me dhembje ka pranuar lajmin për vdekjen e mikut të Kosovës, senatorit, Bob Dole

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, me dhembje ka pranuar lajmin për vdekjen e  mikut të Kosovës, senatorit Bob Dole. Ajo ka thënë se senatori Dole ishte zëri i kosovarëve në Amerikë. Liria dhe pavarësia e Kosovës janë ngushtë të lidhura me kontributin e tij. Në ditët tona më të rënda si komb, Senatori Dole ishte zëri ynë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pusho në paqe Senator. Përherë do t iu kujtojmë me nderim e respekt, ka shkruar zonja, Vlora Çitaku

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …