IKSHPK

IKSHPK: Një i vdekur dhe tre raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë ka vdekur një person për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore nga virusi korona si dhe janë evidentuar tri raste të reja të infektuara me këtë virus. Gjatë kësaj periudhe kohore, janë shëruar katër persona tjerë dhe kjo ka bërë që numri i përgjithshëm i të shëruarve nga ky virus të arrijë në 157 mijë e 828 qytetar.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …