akp deri me 23 janar
mbpzhr 2018
kek baner i ri
valamobile
Fillimi / Lajmet / Jashari: Sot jemi shpirtërisht më mirë sepse Kosova ka pavarësinë dhe ushtrinë e saj
Jashari: Sot jemi shpirtërisht më mirë sepse Kosova ka pavarësinë dhe ushtrinë e saj

Jashari: Sot jemi shpirtërisht më mirë sepse Kosova ka pavarësinë dhe ushtrinë e saj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Hamëz Jashari  sot kujton ditën e sulmit ndaj familjes së tij. Ai thotë se sot janë shpirtërisht më mirë sepse Kosova ka pavarësinë dhe ushtrinë e saj. “Para 27 viteve ishte më ftohtë. Ishte borë, acar sot është një ditë më e ngrohtë edhe fizikisht edhe shpirtërisht sepse sot bëmë nderime duke e ditur se 27 vite para ku kemi qenë sot jemi shtet, kemi pavarësinë, kemi Kushtetutën kemi ushtrinë e shumë gjëra të mira që janë duke i ardhur vendit tonë”, u shpreh ndër të tjera  Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Hamëz Jashari .

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin ...