leoni

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza është takuar me bashkëkombësit tanë në Zvicër

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza është takuar me bashkëkombësit tanë që jetojnë dhe punojnë në Zvicër. Ai ka vlerësuar lart rolin dhe kontributin e tyre dhe ka theksuar se diaspora është shtyllë e pamohueshme ekonomike dhe mbështetës në rrugën e pakthyeshme evropiane të Kosovës. “Të rinj e të reja dhe familjarë që lanë Kosovën në rrethana të ndryshme, duke u ndarë në dysh me pjesën tjetër për një jetë më të mirë, sot janë zëri ynë në botë, janë edhe shtyllë e pamohueshme ekonomike dhe mbështetës në rrugën e pakthyeshme evropiane të Kosovës. Krenar me historitë e suksesit që ata na e tregojnë çdo ditë dhe me mbështetjen e pakursyer për vizionin tonë, për ta drejtuar vendin, drejt një të ardhme, që secili e meriton dhe kërkon!” ka shkruar kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell

Josep Borrell ka thënë se Evropa nuk është e plotë derisa Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e saj

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme dhe sigurinë, Josep Borrell, …