KEK
Fillimi / Lajmet / KFOR: Po e monitorojmë situatën nga afër dhe vazhdojmë të jemi si përgjegjësi i tretë i sigurisë në Kosovë
KFOR: Po e monitorojmë situatën nga afër dhe vazhdojmë të jemi si përgjegjësi i tretë i sigurisë në Kosovë

KFOR: Po e monitorojmë situatën nga afër dhe vazhdojmë të jemi si përgjegjësi i tretë i sigurisë në Kosovë

KFOR-i ka konfirmuar se është duke monitoruar nga afër situatën në bashkëpunim me institucionet e Kosovës dhe të gjithë partnerët ndërkombëtarë. KFOR-i thotë se po i vazhdon operacionit si përgjegjësi i tretë i sigurisë. Tutje konfirmohet se gjatë javës së kaluar janë kryer afër 500 aktivitete në tërë Kosovën, “për të kontribuar në një mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes”. “Si zakonisht KFOR-i po e monitoron situatën me vëmendje dhe në koordinim të ngushtë me Institucionet e Kosovës dhe me të gjithë partnerët ndërkombëtarë”, thuhet në përgjigjen e KFOR-it.

Kontrolloni gjithashtu

Cakaj i thekson homologut të tij gjerman fuqishëm, nevojën e menjëhershme të liberalizimit të vizave për Kosovën

Cakaj i thekson homologut të tij gjerman fuqishëm, nevojën e menjëhershme të liberalizimit të vizave për Kosovën

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, ...