KEK
Fillimi / Lajmet / Kosnett: Me pa durim pres që të punojmë së bashku me Qeverinë e Kosovës për zbatimin e marrëveshjes
Kosnett: Me pa durim pres që të punojmë së bashku me qeverinë e Kosovës për zbatimin e marrëveshjes

Kosnett: Me pa durim pres që të punojmë së bashku me Qeverinë e Kosovës për zbatimin e marrëveshjes

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur sot për vizitën e djeshme të zyrtarëve të lartë amerikan në krye me ambasadorin Grenell, duke thënë se angazhimi amerikan dhe marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë do të çojë në normalizimin e raporteve ekonomike në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai thotë se lidhjet e forta që do të krijohen përmes projekteve të shumta do të rezultojnë me qindra vende të reja të punës për të rinjtë. Kosnett ka shtuar se mezi pret që të punojnë së bashku me Qeverinë e Kosovës dhe sektorin privat për implementimin e plotë të zotimeve të dhëna në marrëveshjen e arritur në Washington.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarët e Komunave kërkojnë që të shkurtohet faza e dytë e masave në mënyrë që humbjet ekonomike të mos jenë më të mëdha

Thirrjeve globale për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar edhe Kosova

Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar ...