tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kosnett: Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë
Kosnett: Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosnett: Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Për marrëveshjen e arritur për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë, sot ka folur edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Përmes një postimi në “Twitter”, Kosnett ka thënë se Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për këtë marrëveshje. Sipas tij, ky është vetëm fillimi i një të ardhme të ndritur për kosovarët dhe serbët. “Presidenti Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për ta arritur këtë marrëveshje, që është vetëm fillimi i një të ardhme të ndritur për shokët tanë në Kosovë dhe Serbi. Ky hap është një fitore për regjionin. Faleminderit ambasadorit Grenell për lidershipin e tij”, ka shkruar Kosnett.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...