driloni com
vala – old
vipa
Fillimi / Lajmet / Kreu i Qeverisë së vendit, Ramush Haradinaj thotë se praktikën e bojkotimit të seancave e solli opozita
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj thotë se ndryshimi i kufijve është kthim në tragjedi

Kreu i Qeverisë së vendit, Ramush Haradinaj thotë se praktikën e bojkotimit të seancave e solli opozita

Kryeministri i Kosovës ,Ramush Haradinaj në debatin në Kuvend ka akuzuar partitë opozitare se po bëjnë opozitarizëm të pakuptimtë.  Madje ai  ka thënë se praktiken e bojkotimit të seancave dhe pamundësinë  për ta bërë kuorumin në Kuvend e ka sjellë vetë opozita. Ai ka thënë se këtë gjë e ka parë në disa raste, raporton lajmi.net. Kryeministri ka thënë se partitë opozitare duhet të merren me tema më aktuale. Duke ju referuar pikës për interpelancë për rritjen e pagave ai ka thënë se lënda është në Gjykatën  Kushtetuese dhe se duhet pritur vendimin e saj.

Kontrolloni gjithashtu

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shprehu shqetësim për menaxhimin e parasë publike në Kosovë, veçanërisht ...