mbpzhr 2018
kek baner i ri
akp deri me 23 janar
valamobile
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj përkujton ‘Ditën e Veteranit’
Haradinaj

Kryeministri Haradinaj përkujton ‘Ditën e Veteranit’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, sot në ‘Ditën e Veteranit’, ka kujtuar të gjithë ata që kanë sakrifikuar jetën për atdheun. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është përjetë mirënjohës atyre që ndër i janë përgjigjur thirrjes së atdheut, në përpjekjet deri në liri.  “Sot, në “Ditën e Veteranit” të luftës sonë çlirimtare, mirënjohës përjetë atyre që ndër breza i janë përgjigjur thirrjes së atdheut, në përpjekjet deri në liri. Dalzotës të atdheut, të gatshëm për sakrificë dje, të bashkuar sot rreth vlerave të lirisë, për t’i dhënë krahun dhe frymën tonë fuqizimit të shtetit”, ka shkruar Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin ...