vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018”
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës "Sofia Talks 2018"

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018” i cili është organizuar në kuadër të Samitit të Sofjes. Ai ka thënë së në këtë forum do të dikutohet për bashkëpunimin rajonal, vizionit dhe për të ardhmen e vendeve të rajonit.

“Sot nën patronatin e Presidencës Bullgare të Këshillit të Bashkimit Evropian dhe margjinave të Samitit të Sofjes po zhvillohet edhe Forumi Ekonomik i Vjenës ” Sofia Talks 2018″. Së bashku me liderët e rajonit do të zhvillojmë diskutime produktive dhe konstruktive që ndërlidhen me fushat e bashkëpunimit rajonal, vizionit për të ardhmen e vendeve tona si dhe iniciativave të përbashkëta zhvillimore e integruese drejt familjes evropiane”, ka shkruar Haradinaj në një postim të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Serwer

Server: Nëse ka ndarje Kosova do të mundet të bashkohet me Shqipërinë ose me pjesën shqiptare të Maqedonisë

Daniel Serwer, profesor në Universitetin, John Hopkins në Uashington në një intervistë për Radion Evropa ...