Kryeministri kanadez, Justin Trudeau e siguron kryetarin Thaçin se Kanadaja do të qendrojë përkrah Kosovës

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau e siguron kryetarin Thaçin se Kanadaja do të qendrojë përkrah Kosovës

Kryetari i vendit Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë në Kanada, ka zhvilluar një takim miqësor me kryeministrin kanadez Justin Trudeau. Siç ka njoftuar Thaçi përmes rrjetit social, Trudeau ka siguruar se vendi i tij do të qëndrojë përkrah Kosovës.

 “Kanadaja do të qëndrojë përkrah Kosovës. Këtë ma konfirmoi edhe kryeministri Trudeau në një takim miqësor e të përzemërt”, ka shkruar Thaçi në një postim të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …